Rozhovor se Zajíčkem

Sdružení Zajíček nás požádalo, zda bychom s ním nemohli udělat rozhovor do jejich časopisu. Zde si ho dovolujeme otisknout:

1. Kdy a za jakých okolností Vás naše sdružení, Zajíček na koni, oslovilo s žádostí o finanční podporu našich programů?
Koncem roku 2008. Finančně našeho nejlepšího roku za 13 let fungování firmy. Takže jsem já i můj společník měli pocit, že bychom měli nějak pomoci.

2. Proč jste se rozhodl pomoci zrovna našemu občanskému sdružení?
Protože Zajíček nám zatelefonoval, byl slušný, na rozdíl od jiných nebyl neodbytný. Působil příjemně a nevymýšlel si. A hlavně netlačil, jak se říká, na pilu.

3. Jaká je Vaše životní motivace pro pomoc komukoliv?
Já osobně to považuji za součást slušného způsobu života. Navíc člověk nikdy neví, kdy bude potřebovat pomoc sám.

4. Upřímně – je ve Vašich časových a osobních možnostech alespoň minimálně sledovat vývoj sdružení, program Zajíčka nebo jeho akce?
Upřímně není, proto oceňuji časopis Zajíčka a zásilky s obrázky, které mne vždy donutí si časopis přečíst. Ale sám si tyto informace opravdu nevyhledám. Musím k tomu dostat impuls.

5. Pokud byste nebyl tím, kým jste, dokázal byste si představit, že Vy sám byste vedl nějakou neziskovku?
Tak to vím zcela určitě, nedokázal. Máte můj obdiv, já bych takovou práci zcela určitě neuměl.

6. Pokud ano, jakým směrem zaměřenou?
Ale kdybych uměl, tak bych chtěl pomáhat zvířatům (do narození první dcery) a teď bych se zajímal o pomoc dětem.

7. Vy osobně, máte něco společného s koňmi? (Nechtěl byste si někdy k nám přijet na koni zajezdit?)
Mám dvě dcery, které se zamilovaly do koní poměrně brzo. Takže jsem skoro každý víkend u koní. A obavu, kterou jsem k nim choval, nahradil zájem. Koně se mi líbí, respektuji je, ale nemám z nich takový strach jako mnoho lidí, kteří vidí koně z dálky dvakrát do roka. (Na koni bych si u Vás rád zajezdil, ale poslední dobou nemám cestu do Votic nějak častou. Bohužel.

8. Prosím, cítíte od Zajíčka nějakou zpětnou vazbu za Vaší pomoc?
To je na Zajíčkovi to nejlepší, člověk poskytne peníze a Zajíček mu dá vědět, kde pomohly. Člověk má pocit, že pomohl dvakrát, jednou když poslal peníze a podruhé, když se dozví, kde byly peníze použity. Navíc, když dostane obrázek od dětí, kterým pomohl….. Je to opravdu příjemný pocit.